(VIDEO) PROLETER POBEDIO METALAC: Tomović iznenadio golmana Savića

Tomović
(MN Press)
Udarcem sa velike udaljenosti vezni igrač Proletera doneo je pobedu svom timu

Poslednjih pet pobeda u Superligi Srbije fudbaleri Proletera su ostvarili rezultatom 1:0, u meču sa Metalcem junak u pobedi bio je Stefan Tomović, uz pomoć golmana gostiju Strahinje Savića.

U 44. minutu posle auta sa desne strane loptu je prihvatio Tomović na 35 metara od gola. Njegova namera verovatno je bila da centrira u kazneni prostor, ali je potez veznog igrača Novosađana dobio još bolji epilog. Lopta je dobila čudnu putanju, iznenadila golmana Metalca Strahinju Savića koji je stajao na gol liniji i zakucala se pod prečku - 1:0.

Gosti iz Gornjeg Milanovca pre primljenog gola propustili su šansu preko Nemanje Stojića posle kornera sa leve strane. Na drugoj strani, zicer je imao Bertalan Kun. Njegov udarac sa peterca sjajnom reakcijom odbranio je Savić, međutim, malo kasnije, čuvar mreže gostiju nije bio na visini zadatka kada je matiran šutem sa velike udaljenosti.

U drugom poluvremenu priliku da izjednače imali su u istom napadu najpre Ilija Milićević, njegov pokušaj da sa nekoliko metara zakuca loptu u mrežu osujetio je požrtvovanom intervencijom Aleksandar Tanasin, a odbitak je Vasilije Đurić poslao preko gola.