31.10.2020. • 19:00

(VIDEO) POBEDA PARTIZANA: Natho s kreča “otvorio” Mačvu, Marković overio

LING LONG TIRE SUPER LIGA SRBIJE: Partizan - Mačva/ 31.10.2020.
Crno-beli na stadionu u Humskoj savladali Šapčane

Bolju priliku za najavu izlaska iz rezultatske, ali i igračke krize, fudbaleri Partizana nisu mogli da požele.

Na stadionu u Humskoj, u 13. kolu Linglong Superlige, crno-beli su savladali poslednjeplasirani tim nacionalnog šampionata šabačku Mačvu 2:0 (0:0), golovima Natha iz penala u 46. minutu i Lazara Markovića u 71.

Aleksandar Stanojević na ovom meču nije mogao da računa na napadača Bajbeka i kapitena Vladimira Stojkovića. Strateg “valjka” je u izjavi za TV “Arena sport”, neposredno pred početak utakmice, otkrio da se centarfor u petak teže povredio i da je za njega jesenja polusezona verovatno završena, dok je iskusni čuvar mreže uoči duela dobio povišenu temperaturu.

Partizan je znao da protiv ekipe koja je postigla samo šest golova u dosadašnjih 12 mečeva moraju da "završe posao" i napokon upišu tri boda.

I mada u prvom poluvremenu u tome nisu uspeli, i mada je Mačva stvarala više šansi nego što bi se možda očekivalo, Partizan je opet bez većih problema uspeo da slavi.

Razlog za to je i što su stvorili dovoljno prilika. Samo u prva tri minuta meča su uspeli da pogode stativu posle šuta Filipa Holendera na njegovom prvom startu u timu crno-belih, da bi posle toga i Takuma Asano šutirao malo pored gola.

Ređali su se pokušaji i posle prekida i iz igre, ali je morao da se sačeka početak drugog poluvremena. Prethodno je i Mačva tražila jedanaesterac zbog starta Igora Vujačića nad Milošem Zukanovićem, ali glavni sudija je samo odmahnuo rukama.

Tek je 25 sekundi prošlo u nastavku kada je Asanov udarac rukom blokirao Obrovac, pa je sudija pokazao na belu tačku.

Iz penala je siguran bio Bibars Natho, da bi konačan rezultat posle bega odbrani Mačve postigao Lazar Marković nekih 15 minuta kasnije.

Ipak, ono između toga će zabrinuti Stanojevića. Mačva je bila opasna, imala opravdano poništen gol, ali i jednu šansu iz koje su lako mogli da stignu do 1:1.

U tome nisu uspeli, Marković je to ubrzo kaznio i Partizan napokon može u miru da dočeka naredni meč...