29.11.2020. • 22:27

LINGLONG SUPERLIGA: Čukarički ubedljiv, Voždovac slavio u goleadi

MN Press
Jedino na meču Novog Pazara i Bačke nije bilo golova

Čukarički se stabilizovao posle odlaska Aleksandra Veselinovića i ušao je u seriju dobrih rezultata, koja je samo na kratko prekinuta eliminacijom iz Kupa posle penala u Surdulici.

“Brđani” su u 16. kolu Superlige savladali Napredak 3:0 (0:0) sjajnom igrom u drugih 45. minuta. Izabranici Gorana Stevanovića uspeli su na Banovom brdu da izdrže sat vremena, posle čega su domaći golovima Birmančevića (66. minut), Ndijaea (83. minut) i Ezea (90. minut) stigli do tri boda koji su ih ostavili u trci za mesto koje dogodine vodi u Evropu.

U pobednički ritam vratio se i Metalac, koji je u Gornjem Milanovcu bio bolji od Zlatibora (2:0), golovima Prestiža u 16. i Katanića u 64. minutu.

Sjajan meč na krovu TC “Stadion” odigrali su Voždovac i lučanska Mladost, koja je bez boda ostala u završnici duela. Gosti su poveli golom Bojovića iz penala u 12. minutu, da bi Živković (15. minut) i Vujnović (40. minut) već do odlaska na veliki odmor napravili preokret.

Bojović je svojim drugim golom na meču, u 65. minutu, doveo goste nadomak boda, bez kojeg su ostali pet minuta pre kraja, kada im je mrežu još jednom zatresao Vujnović.

Jedini meč 16. kola Linglong Superlige koji je završen bez golova, bio je onaj u Novom Pazaru, gde domaći nisu uspeli da slave protiv fenjeraša Bačke.