ŠOK U KUPU AFRIČKIH NACIJA: Tunis iznenadio moćnu Nigeriju

Tunis
Tanjug/(AP Photo/Sunday Alamba)
Minimalna pobeda Tunižana protiv jednog od favorita turnira

U osmini finala Kupa afričkih nacija, Tunis je zabeležio veliku pobedu od 1:0 nad Nigerijom, jednim od favorita na turniru koja je u grupnoj fazi jedina imala maksimalan učinak.

Na početku drugog poluvremena majstorski potez izveo je kapiten Tunižana Jusef Msakni. Prihvatio je loptu na 25 metara od gola, posle sjajnog dribliga šutirao je snažno po zemlji i matirao protivničkog golmana Maduka Okojea.

Novi problemi za Nigeriju nastali su od 65. minutu kada je zbog grubog starta direktan crveni karton zaradio napadač Evertona Aleks Ivobi.

Sa igračem manje, Nigerijci su već u naredniom minutu mogli su da izjednače, Mozes Simon je prihvatio nabačenu loptu sa desne strane na drugoj stativi, ali je njegov udarac iz pterca golman Ben Said odbranio.

Šansu u timu Nigerije u finišu meča dobio je i Umar Sadik. Bivši fudbaler Partizana dobio je šansu od 75. minuta, a u prvom  minutu nadoknade, pobegao je odbrani Tunisa, ali je njegov uudarac iskosa završio tik pored stative.

U četvrtfinalu, protivnik Tunižana biće Burkina Faso.