Levante - OParrulo Ferro
Žervinja ni Milenković ne može da zaustavi: Fiorentina izvukla bod
03.11.2019. - 21:12

Gabriele Maltinti/Getty Images Europe
Utakmica na "Artemio Frankiju" završena 1:1, fudbaler iz Obale Slonovače još jednom pokazao svoje kvalitete.

Oslabljena Fiorentina, bez suspendovanog Franka Riberija (kažnjen sa tri meča neigranja zbog guranja sudije), odigrala je samo nerešeno na svom "Artemio Frankiju" protiv Parme.

FIORENTINA - PARMA 1:1 (0:1)
/Kastrovili 67 - Žervinjo 40/

Dugo se "viola" mučila, imala i gol zaostatka, a na kraju je morala da se zadovolji bodom.

Prepoznatljivim trkom Žervinjo je u finišu prvog poluvremena pobegao odbrani domaćih, "bocnuo" loptu preko protivničkog golmana i doveo Parmu u vođstvo.

Izgledalo je u prvi mah da je brzonogi fudbaler iz Obale Slonovače bio u nedozvoljenoj poziciji, ali usporeni snimak otklonio je sve dileme - pogodak je bio regularan.

Pokušavali su domaći svim silama da dođu do izednačenja, u čemu su i uspeli. U 67. minutu Gaetano Kastrovili lepo je pogodio za 1:1.

Ostalo je sasvim dovoljno vremena za potpuni rezultatski preokret. Fiorentina je napadala, Parma se branila i uspela na kraju da izdrži i osvoji važan bod.

Nakon večerašnjeg remija, oba rivala ostala su u "zlatnoj" sredini Serije A.