15.08.2022. • 22:40

VLAHOVIĆ I DI MARIJA SRUŠILI SASUOLO: Juventus ubedljiv u prvom kolu Serije A

Tanjug, Marco Alpozzi/LaPresse via AP
Vlahović dvostruki strelac, Kostić upisao prve minuta u crno-belom dresu

Sjajan start Juventusa, ali i sjajan start Dušana Vlahovića koji je u trijumfu svog tima nad Sasuolom od 3:0 postigao dva pogotka. Pored njega, u strelce se na ovom meču upisao i Anhel Di Marija, a prilikom jednog gola našao se i u ulozi asistenta.

Dobro su izabranici Masimilijana Alegrija otvorili meč i do vođstva došli već u 26. minutu. Aleks Sandro je probio po levoj strani, a potom uputio centaršut na drugu stativu gde se našao Di Marija, koji je odlično zahvatio loptu i uspeo da od zemlje lobuje golmana Andreu Konsiljija.

DI MARIJA POGAĐA NA DEBIJU: Argentinac pokazao kakvom magijom raspolaže / 15.08.2022.

Delovalo je da će se na pauzu otići sa samo jednim postignutim pogotkom, ali Dušan Vlahović se pobrinuo da ne bude tako. Marko Ferari je bio neoprezan u svom šesnaestercu i sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo pomenuti srpski napadač i rutinski poslao loptu u mrežu za rezultat 2:0.

VLAHOVIĆ GOLOM OTVARA SEZONU: Napadač Juvea neumoljiv sa bele tačke / 15.08.2022.

Uprkos tome što je Sasuolo s vremena na vreme pokazivao zube, pa čak pokušao i da ujede, Juventus je vrlo brzo došao i do trećeg pogotka. Igrao se 51. minut kada je strelac prvog gola, Di Marija uposlio Vlahovića, a ovaj šutira sa zemlje i ponovo postiiže pogodak za konačnih 3:0.

VLAHOVIĆ NE PRESTAJE DA REŠETA: Asistencija Di Marije za drugi gol Srbina / 15.08.2022.

Treba napomenuti i to da je takođe srpski reprezentativac, Filip Kostić, upisao debi u dresu Juventusa pošto je u 61. minutu zamenio Huana Kvadrada.

KOSTIĆ UPISAO PRVE MINUTE U DRESU JUVENTUSA: Debi u Seriji A za bivšeg fudbalera Ajntrahta

U narednom kolu ''Stara dama'' gostuje Sampdoriji, dok će Sasuolo dočekati Leće.