14.05.2022. • 20:06

SPECIJA SLAVILA U UDINAMA: Torino ponovo neugodan gost

Tanjug/(Andrea Bressanutti/LaPresse via AP)
Dve sigurne pobede gostiju u 37. kolu Serije A

U 37. kolu Serije A, Specija je zabeležila  pobedu na gostovanju Udinezeu rezultatom 3:2. Oba tima su odavno izborila opstanak, tako da duel nije imao rezultatski značaj.

Molina je u 26. minutu doveo u vođstvo domaćina, gosti su od od 35. do 47. minuta preokrenuli na 3:1.

Dve asistencije Salvadora Ferera golovima su krunisali Daniele Verde i Emanuel Gajasi koji je pogodio mrežu Udinezea u 3. minutu nadoknade.Verde je pripremio šansu, a Mađore povisio na 3:1.

U nadoknadi veremena, najpre je Rej Manaj iz penala propustio priliku da uveća prednost gostiju, da bio na drugoj strani Delafeu centrirao, a Pablo Mari udarcem glavom postavio konačnih 3:2.

Specija je pobedom prekinula seriju od četiri uzastopna poraza, dok je Udineze nastavio rasprodaju bodova kod kuće i u trećem meču za redom doživeo poraz.

Sa čitavim plenom  sa gostovanja vratio se i Torino, evrogolom Josipa Brekala u 19. minutu savladao je Veronu rezultatom 1:0.

U startnoj postavi domaćina bio je i reprezentativac Srbije Darko Lazović, na terenu je proveo 73. minuta kada ga je zamenio Frabota, dok je Ivan Ilić odigrao celu utakmicu, kao i Saša Lukić u ekipi gostiju.

Fudbaleri Torina u finišu sezone u Seriji A važe za neugodnog gosta, na poslednjih pet utkmica na strani tri puta su slavili, uz dva remija protiv Atalante i Lacija.