RUTINSKA POBEDA NAPOLIJA U SALERNU: Di Lorenco i Osimen pogađali za novi trijumf

Osimen
Tanjug/(Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)
Napolitanci nastavili pohod ka tituli

Fudbaleri Napolija su u okviru 19. kola italijanske Serije A na gostovanju slavili protiv Salernitane rezultatom 2:0 (1:0) i na taj način nastavili svoj pohod ka dugo čekanoj šampionskoj tituli.

Odlični su bili izabranici Lućana Spaletija tokom čitavog meča, ali su do vodećeg pogotka došli relativno kasno. Igrao se treći minut nadoknade prvog poluvremena kada je Zambo Angisa proigrao Đovanija Di Lorenca na desnom boku, odakle je ovaj snažno šutirao i pogodio za 1:0.

Samo tri minuta po nastavku drugog dela igre Viktor Osimen se dobro snašao pred golom domaćina i udvostručio prednost svog tima. Bio je ovo 13. pogodak Nigerijca u prvenstvu.

U narednom kolu Napoli na svom terenu dočekuje Romu.