ROMA PRESLIŠALA SPECIJU: Dve sjajne akcije Rimljana za tri boda

Roma
Tanjug/(Fabrizio Corradetti/LaPresse via AP)
Novi trijumf izabranika Žozea Murinja u Seriji A

Dve sjajne akcije fudbaleri Rome krunisali su glovima i sa gostovanja Speciji doneli ceo plen pobedom od 2:0. Do trećeg trijumfa na poslednje četiri utakmice u Seriji A Rimljane su vodili napadači Stefan El Šaravi i Temi Ejbraham.

Specija je nastavila sa slabim rezultatima kod kuće, na šestom meču za redom nije upisala pobedu (četiri remija i dva poraza).

U 41. minutu štoper Rome Kris Smoling je ispucao loptu iz svog petera, na nju je na centru skočio i glavom je prosledio Ejbraham. U nastavku akcije dupli pas su izmenjali El Šaravi i Dibala. Argentinac je vukao loptu po desnoj strani, nesebično asistirao Šaraviju za vođstvom od 1:0.

U uvodnim minutima nastavka rezervista Specije Espozito je pogešio, Dibala primio loptu i proigrao Ejbrahama. Usledio je solo prodor fudbalera Engleske, predriblao je dvojicu protivničkih igrača, izašao pred golmana domaćih i udarcem po zemlji poslao loptu u mrežu.