17.10.2021. • 16:44

REMI U UDINAMA: Bolonja ispustila pobedu

Beto
Guliver/(Andrea Bressanutti/LaPresse via AP)
Tim Siniše Mihajlovića imao je vođstvo i igrača više, ali je primio gol u finišu

U utakmici 8. kola Serije A Udineze i Bolonja odigrali su nerešeno 1:1 (0:0). Gosti će žalit za izgubljena dva boda, od 38. minuta imlai su igrača više, a od 66. minuta i vođstvo od 1:0.

Zbog dva žuta kartona u finišu poluvremena isključen je vezni igrač domaćina Roberto Pereira u periodu kada je Bolonja ostavila bolji utisak a golman Udinezea Silvestri dva puta oslično intervenisao i sačuvao nerešen rezultat.

U 66. minutu Domingez je asistiraio a napadač Bolonje Musa Barou je nastavio golgeterski seriju započetu u duelima sa Empolijem i Laciom kada je takođe bio strelac, i ekipa srpskog trenera Siniše Mihajlovića bila je pred trijumfom.

Slaba reakcija golmana gostiju Lukaša Skorupskog u 81. minutu koštala je njegov tim pobede. Žalili su se igrači Bolonje i tražili prekršaj nad njihovim čuvarem  mreže, ali  uzalud. Nabačenu loptu na peterac Škorupski je izboksovao, ali se vrlo brzo ona ponovo vratila u peterac, ovaj put je golman gostiju nespretno  reagovao a Beto glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 1:1.