REMI U EMPOLIJU: Peroti postao tragičar Salernitane

Peroti
Guliver
Veliko je pitanje hoće li tim iz Salerna i naredne sezone igrati u elitnom rangu

Empoli i Salernitana su remizirali rezultatom 1:1 u pretposlednjem kolu italijanske Serije A. Gostujući tim je imao šansu da u 84. minutu dođe do trijumfa i tako poveća svoje šanse za opstanak, ali je jedanaesterac prokockao tragičar, Dijego Peroti.

Domaći su u meč ušli sa mnogo manje pritiska nego protivnik, s obzirom na to da su na vreme osigurali opstanak.

Ipak, prvi su došli do pogotka, pošto je Partik Kutrone u 31. minutu iskoristio asistenciju Kristjana Aslanija i pogodio za vođstvo od 1:0.

Na izjednačenje se čekalo sve do 76. minuta. Ivan Radovanović je poslao loptu ka Federiku Bonacoliju koji se fantastično snašao i makazicama zatresao mrežu domaćih.

Samo osam minuta kasnije Salernitana je imala šansu za drugi pogodak. Mamadu Kulibali je oboren u šesnaestercu Empolija i sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo iskusni Dijego Peroti, ali nije bio uspešan te je ostalo 1:1.