PREOKRETOM DO POBEDE: Specija bolja od Sampdorije

Lopta
(MN Press)
Nzola doneo tri boda svom timu

Specija je u sedmom kolu italijanske Serije A na svom terenu posle preokreta savladala Sampdoriju rezultatom 2:1.

Gosti su do vodećeg pogotka došli u 11. minutu. Tomazo Auđelo je uposlio Abdelhamida Sabiria koji se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Međutim, izjednačenje je usledilo već u sledeć minutu. Igrao se 12. minut kada je Džejson Muriljo nespretno reagovao ispred svog gola i zatresao sopstvenu mrežu.

Odlučujući pogodak bio je delo Mbale Nzole u 72. minutu. Emil Holm je proigrao napadača, koji je rutinski pogodio i tako doneo tri boda svom timu.

Srpski reprezentativac, Filip Đuričić, je na terenu proveo 81. minut kada ga je zamenio Valerio Vere.

U narednom kolu Specija gostuje Laciju, dok će Sampdorija na svom terenu dočekati Milan.