MONCA POTOPILA SAMPDORIJU: Sasuolo napunio mrežu Salernitane

Monza
Tanjug/(Tano Pecoraro/LaPresse via AP)
Četvrti poraz za redom tima iz Đenove u Seriji A

I nakon 8. kola Serije A fudbaleri Sampdorije su bez pobede. Čitav plen iz Đenove odnela je Monca i produbila krizu  nekadašnjeg šampiona Italije koji je sada već u seriji od četiri poraza.

Novajlija u Seriji A je u prošlom kolu, pre reprezentativne pauze stigao do prvog trijumfa protiv Juventusa (1:0), a u pobedničkom ritmu nastavio je u Đenovi. Poveo je u 11. minutu pogotkom Pesine, da bi Kaprari i Sensi golovima u nastavku zapečatili sudbinu domaćina.

Do sigurnih bodova i druge pobede u nizu stigao je Sasuolo, u duelu sa Salernitanom zabeležio je ubedljivih 5:0.

Poput Sampdorije, i Kremoneze je bez trijumfa ove sezone. Odigrao je nerešeno u Lećeu koji se očigledno pretplatio na rezultat 1:1, čak četiri puta ga je zabeležio u poslednjih šest mečeva.