EMPOLI ŠOKIRAO INTER: Baldanci utišao "Đuzepe Meacu" i doneo bodove svom timu

Baldanci
Tanjug, AP Photo/Luca Bruno
Tragičar je Milan Škrinjar koji je dobio crveni karton u prvom poluvremenu

Fudbaleri Empolija su napravili veliko iznenađenje u 19. kolu italijanske Serije A savladavši Inter u Milanu sa 1:0 (0:0). Bio je to prvi poraz "nerazura" još od novembra prošle godine.

Ključan momenat za ishod ovog meča bio je crveni karton domaćina. Slovenački defanzivac, Milan Škrinjar, je najpre u 25. minutu dobio žuti karton zbog faula, da bi u 40. minutu ponovo napravio nepromišljen start i bio isključen iz igre.

Ubrzo po nastavku drugog poluvremena, Empoli je došao do pogotka. Nedim Bajrami je u 66. minutu proigrao Tomaza Baldancija koji se dobro snašao i pogodio za, ispostaviće se, konačnih 1:0.

Do kraja Inter nije mogao do izjednačenja, tako da su sva tri boda otišla u Empoli.

U narednom kolu Inter gostuje Kremonezeu, dok će Empoli na svom terenu dočekati Torino.