11.09.2021. • 11:48

DERBI SERIJE A NA TV ARENA SPORT: Napoli dočekuje Juve

GuliverImage
Gledaćemo pravi spektakl u trećem kolu jedne od najjačih svetskih liga

Napoli na svom terenu dočekuje ekipu Juventusa u meču trećeg kola italijanskog prvenstva (subota 18.00, TV Arena Sport 1).

Napolitanci su u prva dva kola zabeležili dve pobede uz gol razliku 4:1 što ih je dovelo do petog mesta na tabeli. Sezonu su otvorili pobedom nad Venecijom kod kuće, u veoma uzbudljivoj utakmici u kojoj je domaćin od 22. minuta ostao sa deset igrača na terenu pri rezultatu 0:0.

Dvadesetdvogodišnji napadač, Viktor Osimen, je prilikom jednog kornera udario protivničkog igrača i zaradio direktno isključenje. Mladi Nigerijac je doveden iz ekipe Lila prošlog septembra i tada je plaćen čak 70 miliona evra, ali još uvek nije prikazao svoj pun potencijal. Ipak, ekipa je golovima Lorenca Insinjea i Eljifa Elmasa uspela da dođe do trijumfa od 2:0. U drugom kolu je savladana Đenova u gostima, golovima Fabijana Ruiza i Andree Petanje.

Ekipa Lućana Spaletija će u subotu imati malo teži zadatak, Juventus, gde će Napoli svoje šanse u napadu tražiti preko brzonogog Irvinga Lozana, Viktora Osimena, kome ističe suspenzija i naravno preko najboljeg igrača i kapitena tima, Lorenca Insinjea.

Sa druge strane, Juve i nije baš tako sjajno otvorio sezonu. Ekipa Masimilijana Alegrija se nalazi na 12. mestu na tabeli, uz samo jedan osvojen bod iz dva odigrana meča i gol razliku 2:3.

U prvom kolu, Juve je gostovao Udinezeu gde je na poluvremenu imao dva gola prednosti, međutim u nastavku je uspeo da ih ispusti. Prvo je Roberto Pereira pogodio iz penala, da bi u 83. minutu Đerar Delufeu iskoristio zaista amatersku grešku protivničke odbrane i tako poravnao rezultat. Kristijano Ronaldo je uspeo da zatrese mrežu u šestom minutu nadoknade, ali je taj gol poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se Portugalac našao.

U meču protiv Empolija, Portugalca nije bilo u timu jer je njegov transfer u Mančester junajted već bio skoro izvestan. Gosti poveli u 21. minutu golom leonarda Mankuza i to vođstvo održali do kraja meča, pa tako došli do velika tri boda na gostovanju favorizovanom Juventusu.

Jasno je da u Torinu ne cvetaju ruže, te da navijači sigurno nisu zadovoljni trenutnom situacijom. Činjenica da je tridesetšestogodišnji Ronaldo napustio ekipu, dodatna je otežavajuća okolnost za Alegrija, koji je u svom prvom mandatu na klupi Juvea imao neverovatan skor od 191 trijumf iz 271 odigranih mečeva, dok je sada bez pobede u prve dve utakmice.

Što se tiče međusobnog skora, na prethodnih 15 mečeva ovih timova Napoli je pobeđivao šest puta, Juve devet, dok je samo jednom bilo nerešeno i to u finalu Kopa Italije, gde su ''azuri'' slavili nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Kada govorimo o međusobnom skoru trenera koji su jedan protiv drugog vodili ekipe na ukupno 11 utakmica, Spaleti ima tri, Alegri pet pobeda, uz tri susreta bez pobednika.

Mogući sastavi:

Napoli (4-3-3): Aleks Meret - Di Lorenco, Kostas Manolas, Kalidu Kulibali, Mario Rui - Fabijan Ruiz, Stanislav Lobotka, Mateo Politano - Irving Lozano, Lorenco Insinje, Viktor Osimen

Juventus (4-2-3-1): Vojčeš Šćešni - Huan Kuardado, Matijas de Liht, Leandro Bonući, Aleks Sandro - Rodrigo Bentakur, Artur - Federiko Kijeza, Paolo Dibala, Dejan Kulusevski - Alvaro Morata