31.07.2022. • 15:54

SAMO BOD ZA CSKA: Gajić asistent, Zdjelar debitovao

MN Press
"Armejci" vodili 2:0, Sulejmanov sa dva gola doneo bod Nižnjem

CSKA iz Moksve je prosuo dva boda u Novgorodu, "armejci" su vodili 2:0 protiv Nižnjeg, promašili su neke zicere, da bi u poslednjih pola sata domaćin preko Sulejmanova sasvim zasluženo stigao do 2:2. Meč je asistencijom obeležio Milan Gajić, a za CSKA je debitovao i Saša Zdjelar u poslednjih 20 minuta.

Dobro igra CSKA ove sezone, u Novgorodu je je grešku Aleksandrova krunisao golom već u 14. minutu. Mukin je lepo poslao loptu iza leđa odbrane, a iskusni Fedor Čalov je rutinski poslao loptu u mrežu iskosa sa desne strane.

Milan Gajić igra odlično za "armejce", kontorliše celu desnu stranu, ali i izvodi prekide. U 22. minutu je odlično centrirao a Kučajev je sproveo udarcem glavom loptu u mrežu.

Umesto da CSKA ima ubedljiviju prednost, domaćin je u nastavku zaigrao mnogo bolje i preko rezerviste Sulejmanova u 60. smanjio prednost gostiju.

Trener Vladimir Fedotov je u 76. minutu na teren poslao i poslendje pojačanje Sašu Zdejelara. Bivši kapiten Partizana je imao samo dva treninga sa ekipom i sigurno je da će mu biti potrebno malo vremena za uigravanje.

Mogao je Nižnji do remija, Sulejmanov je u 79. minutu prebacio Akinfeeva ali nije pogodio mrežu. Iskusni golman CSKA je u dva navrata spasio svoju mrežu, ali u 85. minutu je Sulejmanov sjajno skočio, šutirao glavom i poslao je u mrežu za 2:2.

Mogao je CSKA do sva tri boda, Zabolotnji se orbukao jer je sa nekoliko metara poslao loptu pored stative.