Nguen Ferencvaroš
02.10.2022. • 18:25

PRVI PORAZ FERENCVAROŠA: Kečkemet i Nađi očitali lekciju šampionu pred duel sa Zvezdom

TV Arena Screenshot
Kečkemeti u derbiju devet kola bolji od Fradija

Ferencvaroš je naleteo na minu u Kečkemetu i doživeo je prvi poraz u šampionatu Mašarske 2:0 (2:0).

Pred gostovanje Crvenoj zvezdi u četvrtak u trećem kolu Lige Evrope, trener mađarskog kluba Stanislav Čerčesov izveo je na teren kombinovanu postavu i doživeo je poraz.

Ferencvaroš je imao više od igre i više prilika, ali je domaćin na poluvremenu vodio 2:0! Kristijan Nađi je dva puta matirao Dibuža u periodu od sedam minuta.

U nastavku je Čerčesov uveo Traorea, Bešića, Markinjosa, ali bez obzira na brojne prilike domaćin je sačuvao prednost i zasluženo slavio.

Ferencvaroš je igrao u sastavu: Dibuž - Mae, Knoster, Vingo (od 76. Markinjos), Ćivić - Esiti (od 57. Traore), Gojak (od 46. Zahariasen), Veksei (od 63. Bašić) - Ozkvi (od 63. R. Mae), Boli, Nguen.