29.10.2022. • 16:31

PRVA LIGA SRBIJE: Pobeda Grafičara nad Mačvom

TV Arena Screenshot
Jedinstvo i Loznica odigrali bez golova

Fudbaleri Grafičara pobedili su Mačvu 2:1 (1:0) u 16. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Vodila se otvorena borba od starta, Mekenzi je ugrozio goste u 21. minutu ali napadač domaćih nije bio precizan sa desetak metara. Ipak, bio je strelac tri minuta kasnije. Bubanj je odigrao lucidno petom, Jamajčanin zaobišao golmana i ubacio loptu u praznu mrežu. Domaćini su posle gola umrtvili igru, do poluvremena nije bilo uzbuđenja.

Na početku drugog poluvremena Grafičar duplira prednost. Igrao se 48. minut kada je Lazić uputio oštar centaršut, utrčao je na prvu Bubanj i smestio loptu u mrežu.

Gosti iz jednog od retkih kontranapada smanjuju u 65. minutu, strelac je bio Radunović na asistenciju Pejovića. Umesto sigurne prednosti za Grafičar, ponovo se ušlo u rezultatsku neizvesnost do samog kraja meča.

Ipak, Mačva nije uspela da stigne do izjednačenja i Grafičar je upisao nova tri boda.