DRUGI PORAZ GRAFIČARA U NIZU: Radnički slavio sa igračem manje

PLS
TV Arena Screenshot
Zvezdfina filijala bila je od 49. minuta brojčano nadmoćnija na terenu

U 12. kolu Mozzart Bez Prve lige Srbije novobeogradski Radnički je savladao Grafičar rezultatom 2:1, iako je gotovo čitavo drugo poluvreme imao igrača manje.

U 48. minutu zbog drugog žutog kartona isključen je Ognjen Mijailović. Pet minuta kasnije brojčano slabiji Radnički je izveo brz kontranapad, Aleksa Veličković je bio u prodoru, da bi ga golman gostiju Manojlović oborio u kazenom prostoru. Dosuđen je penal, a siguran sa 11 metara bio je Nemanja Đokić.

Grafičar je sve bacio na napad, domaćin je to iskoristio, posle još jedne kontre koju je pokrenuo Stoisavljević,  na 2:0 povisio je Veličković.

U finišu, zvezdina filijala je smanjila evrogolom Ibanjeza. Argentinac je poslao "bombu" sa 22 metara, a golman domaćih bio je nemoćan. To međutim, nije bilo dovoljno da "grafosi"  izbegnu drugi poraz za redom.

Nakon što su eliminisali u Kupu Srbije Partizan, fudbaleri Radničkog iz sremske Mitrovice su jop jednom obradovbali navijače, ovaj put minimalnom pobedom protiv RFK Novog Sada. Strelac pobedonsog pogotka bio je Uroš Gajić u 40. minutu.

I treći meč u nizu fudbalera Mačve završen je nerešenim ishodom, a drugi bez golova. Šapčani su dočekali poslednjeplasirani Zlatibor, ali za 90 minuta nisu uspela da nađu put do mreže gostiju.