04.04.2022. • 23:08

TRIJUMF SOSIJEDADA U NADOKNADI: Isak sa bele tačke doneo tri boda

AP Photo/Daniel Cole
Kompletirano je 30. kolo španske Primere

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su Espanjol 1:0 (0:0) u poslednjem meču 30. kola španske Primere i tako se primakli petoplasiranom Betisu na svega dva boda.

Sosijedad je došao do gola u 50. minutu ali je on poništen. Akcija domaćih tekla je po levoj strani, David Silva je ubacio loptu pred gol a Norvežanin postigao pogodak koji je sudija Santijago Haime Latre poništio posle konsultacije sa VAR sobom jer je golu prethodio faul u napadu.

Ipak, domaći su u nadoknadi drugog poluvremena dobili priliku da sa bele tačke dođu do pobede: Kalero je neoprezno startovao na Merinu a Isak bio precizan za konačnih 1:0.

Espanjol je doživeo 12. poraz ove sezone u Primeri i ostaće na 12. mestu sa 10 bodova više od Majorke koja se nalazi u opasnoj zoni. Sosijedad će u narednom kolu gostovati Elčeu, dok će Espanjol ugostiti Seltu.