PRIMERA LA LIGA: Rajo Valjekano do pobede u 5. minutu nadoknade

Unai Lopez
(Guliver/Imago Sports)
Elče je poveo ali je domaćin stigao do preokreta

U 7. kolu La Lige Rajo Valjekano je do bodova u duelu sa Elčeom stigao u 5. minutu nadoknade. Na odbijenu loptu natrčao je Unai Lopez i udarcem sa ivice šesnaesterca pogdio za konačnih 2:1.

Domaćin je imao trensku inicijativu od prvog minuta, ali je u 32. minutu doživeo šok. Posle kornera sa desne strane, i loše intervencije golmana Dimitrievskog koji je istrčao "u parazno", Lukas Boje je na drugoj stativi dobro regovao i doneo vođstvo.

Ubrzo je Serhio Kameljo iskorusti atraktivno proigravanje Treha i izjednačio na 1:1.

Ređale su se šanse pre golom gostiju koji su u finišu takođe mogli do tri boda. Na kraju se Unai Lopez pobrinuo da se duel završi sa najpravednijih 2:1.