BETIS UBEDLJIV PROTIV OSASUNE: Spektakularna partija ekipe Manuela Pelegrinija

huanmi
(Guliver/Joaquin Corchero/Europa Press via AP)
Niz fantastičnih golova

Real Betis je u okviru 30. kola španske Primere na svom terenu slavio protiv ekipe Osasune sa 4:1.

Poveli su domaći u 34. minutu kada je Huanmi iskoristio šansu u kojoj se našao i pogodio za 1:0. Isti igrač bio je strelac i drugog pogotka. Igrao se prvi minut nadoknade kada je Aleks Moreno uputio sjajan pas ka svom napadaču, koji je ponovo sjajno reagovao i duplirao vođstvo Betisa.

Potom je Ante Budimir u 65. minutu uspeo da iskoristi neopreznost protivničke odbrane i smanji na 2:1. Nekoliko minuta kasnije, Budimir je ponovo zatresao mrežu Betisa, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Fudbaleri Betisa su shvatili ozbiljnost situacije i okrenuli se ofanzivi. Najpre je u 82. minutu Vilijam Karvaljo postigao nestvarno efektan pogodak. Dobio je pas od Huanmija, potom se oslobodio svog čuvara, zaobišao golmana i postigao pogodak.

Samo šest minuta kasnije, ništa manje efektan pogodak nije postigao Aleks Moreno. Talentovani levi bek je u 88. minutu napravio pravi slalom kroz šesnaesterac Osasune i slabijom, desnom nogom pogodio za 4:1.