30.10.2022. • 23:04

BETIS PRESKOČIO SOSIJEDAD: Neumorni Moreno nosio goste do trijumfa

betis
Veoma važna pobeda

Betis je u okviru 12. kola španske Primere u San Sebastijanu slavio na gostovanju Real Sosijedadu sa 2:0 (0:0). Domaći su statistički bili bolji rival, ali su gosti pokazali da su veoma efikasna i opasna ekipa koja svoje šanse veoma pažljivo koristi.

Levi bek Betisa, Aleks Moreno, poneo je epitet igrača utakmice, s obzirom na to da je bio asistent kod oba pogotka.

Najpre je u 86. minutu proigrao Huana Kruza, koji se odlično snašao i doneo prednost, da bi u trećem minutu nadoknade sa loptom trčao od svog to protivničkog šesnaesterca i "na tacni" je poslužio Borhi Iglesijasu, koji nije imao težak zadatak da je prosledi u mrežu.

Na ovaj način Betis je preskočio Sosijedad i trenutno zauzima četvrto mesto sa 23, dok je tim iz San Sebastijana peti sa 22 osvojena boda.

U narednom kolu Sosijedad će na svom terenu ugostiti Valensiju, ali će pre toga odigrati protiv Mančester junajteda u poslednjem meču grupne faze Lige Evrope. Sa druge strane, Betis na svom stadionu igra derbi Sevilje, a pre toga dočekuje Helsinki.