13.03.2022. • 18:10

BETIS BOLJI OD ATLETIKA: Borha Iglesijas "kralj" šesnaesterca

TV Arena sport
Klub iz Sevilje slavio protiv Baskijaca

Vatren meč odigrali su Betis i Atletik Bilbao i posle mnogo vatre domaćin je slavio 1:0, golom majstora šesnaesterca Borhe Iglesijasa.

Mnogo bure bilo je na stadionu "Ramon Sančez Pizhuan". Baskijci su imali nešto veći posed lopte, ali je domaćin imao raspoloženog Borhu Iglesijasa. Napadač je u 20. minutu iskoristio centaršut Mirande i matirao goste.

Mogao je isti igrač da možda i reši pobednika u 55. minutu kada je sa 11 metara šutirao glavom a lopta je prohujala kraj leve stative. Nabil Fekir je u 80. minutu izgubio živce, zaradio je isključenje, pa je domaćin do kraja meča igrao sa igračem manje.

Golman domaćina Silva maestralno je spasao tim u 88. minutu posle akcije Ikera Muniaina. Sedam minuta nadoknade prošli su u ofanzivi gostiju. Domaćin se branio svim silama.