BARSA DO BODA U POSLEDNJI ČAS: Luk De Jong rastužio Espanjol

Espanjol
Tanjug/(AP Photo/Joan Monfort)
Napadač Barse pogodio je za 2:2 u 6. minutu nadonade

Barselona je na gostovanju Espanjolu izbegla poraz u 6. minutu nadoknade, Luk de Jong je sjajno reagovao i udarcem glavom postavio konačnih 2:2.

Komšijski derbi igrao se svega 80 sekundi kada je Đordi Alba idelano centrirao sa leve strane, a na drugoj stativi natrčao Pedri i zatresao mrežu - 0:1.

U 37. minutu posle centaršuta sa leve strane, Adama Traore je primio loptu na grudi i snažno šutirao, a golman Diego Lopez sačuvao mrežu. U nastavku akcije, Đordi Alba je "pogdio" Feran Toresa koji je glavom ciljao pored gola

Na drugoj strani, efektan potez izveo je Serhi Darder u finišu poluvremena doneo je izjednačenje. Njegov udarac sa 16 metara završio je u levom uglu Ter Štegena - 1:1.

Kiks odbrane gostiju u 64. minutu, dubinska lopta je preletela  Erika Garsiju, prihvatio je najbolji strelac Espanjola Raul de Tomas i zatresao mrežu za vođstvo od 2:1. Barselona je ipak  izbegla poraz zahvaljujući raspoloženom Luku De Jongu.