17.07.2022. • 10:50

GABRIJEL ŽEZUS ODMAH POGODIO: Arsenal bolji od Evertona

Tanjug/AP Photo/Julio Cortez
Brazilski napadač strelac protiv "karamela"

Gabrijel Žezus je bio kapitalna investicija Arsenala ovog leta, a bivšem napadaču Mančester sitija bilo je potrebno 33 minuta pripremnog meča protiv Evertona (2:0) u Baltimoru da potvrdi da će biti ta prava "mašina za golove".

Primio je Žezus pas beka Sedrika i matirao Pikforda. Samo tri minuta kasnije Saka je na asistenciju Martinelija postavio konačan rezultat.

Trener Mikel Arteta mogao je da bude zadovoljan igrom tima i posebno pokretljivošću napadačkog kvarteta Saka-Odegard-Martineli-Gabrijel Žezus.

Čelsi je u Brodliju bo bolji od meksičke Amerike 2:1. Bez Sterlinga i Kulibalija, trener Tomas Tuhel izveo je prošlogodišnji sastav, a trijumf su doneli "rezervisti" Tomas Verner (55) i Mejson Maunt (83). Meksikanci su izjednačili u 60. minutu autogolom Džejmsa.

Aston Vila je bila bolja od Lidsa 1:0. Kutinjo je u 24. minutu promašiop penal za Vilu, ali Deni Ings nije u 63. minutu pa je tim iz Birmingema slavio. Za Lids je u drugom delu zaigrao i novajlija iz Fejenorda Sinistera.