PORAZ SLOVAČKE U LIGI NACIJA: Kazahstan slavio pred svojim navijačima

Kazahstan
Guliver/JAKUB PIASECKI CYFRASPORT
Odlična igra domaće selekcije

U duelu prvoplasiranih ekipa Divizije C, Grupe 3 Lige nacija, Kazahstan je na svom terenu savladao Slovačku 2:1 i tako se učvrstio na vodećem mestu tabele sa 10 bodova, dok je današnji rival ostao na drugoj poziciji sa četiri manje.

Iako su gosti bili kvalitetniji rival na terenu, što u prilog govori veća terenska inicijativa (70 odsto), kao i bolji odnos šuteva ka golu (16-7), “jastrebovi“ su zahvaljujući požrtvovanoj igri u odbrani i odličnim reakcijama golmana Šatskog odoleli napadima Slovačke i na kraju zabeležili drugu pobedu u poslednjih nedelju dana protiv glavnog konkurenta u grupi.

Domaća selekcija je golovima Vorogovskog u 18. i Astanova u 39. minutu, otišla na odmor rezultatom 2:0. U nastavku utakmice Slovačka je smanjila prednost rivala pogotkom Bera u 51. minutu, međutim više nije mogla.

U drugom poluvremenu golu Kazahstana najviše su pretili Pekarik i Hrošovski, ali čuvar domačeg tima je odlično branio i najviše zahvaljujući njemu su bodovi ostali na Astana Areni.

U finišu je Slovačka ostala sa igračem manje, pošto je Ondrej Duda dobio dva žuta kartona za samo 15 sekundi. Prvi je dobio posle sudara i kratke rasprave sa Ozarovom, da bi drugi dobio ubrzo posle oštrog starta nad protivničkim igračem. Kazahstan je iskoristio bolje brojčano stanje na terenu i mirno priveo meč kraju.

DVA ŽUTA KARTONA ZA 15 SEKUNDI: Nepromišljeni potezi Ondreja Dude / 13.06.2022.