Jovan Miladinović
23.11.2022. • 14:52

MILADINOVIĆ ODBRANIO, LAZETIĆ OVERIO PRVO MESTO: Omladinci Srbije bolji i od Norveške

(MN Press)
Omladinska selekcija kao pobednik grupe prošla u elit rundu kvalifikacija za EP

Omladinska selekcija Srbije pobedila je u Skoplju Norvešku 2:0 (0:0) u poslednjoj utakmici kvalifikacija za EP i tako kao prvoplasirana u grupi "10" prošla u elit rundu kvalifikacija. "Orlići" selektora Jovana Damjanovića do trijumfa su došli boljom igrom u poslednjih pola sata.

Norvežani su dominirali u prvom poluvremenu, uputili su čak 11 udaraca ka golu Jovana Miladinovića, koji se istakao u nekoliko navrata. Ofanzivno "orlići" nisu bili na nivou prethodne dve utakmice te nisu uputili nijedan šut u gol.

Golman omladinaca Crvene zvezde je i u nastavku sačuvao mrežu u dve situacije, imao je i sreće u 55. minutu kada je Nusa pogodio okvir gola, a u kontri je na asistenciju Uroša Miladinovića kapiten tima Marko Lazetić iz prve prave šanse doneo Srbiji vođstvo od 1:0 u 57. minutu.

Ovorili su se Norvežani, pokušali su da izjednače, ali je posle brze akcije Janka Jevremovića, asistent za prvi gol Uroš Miladinović u 86. minutu overio pobedu Srbije od 2:0.

Na kraju kvalifikacione grupe "10", Srbija je osvojila svih devet bodova i zajedno sa Norveškom (šest bodova) plasirala se u elit rundu kvalifikacija za EP. Severna Makedonija je treća posle pobede nad San Marinom 2:0.

Srbija je igrala u sastavu: Miladinović - Stjepanović, Kovačević, Leković, Radojević (od 90. Đurđević) - Milovanović, Milosavić (od 46. Miladinović), Gordić (od 79. Simić) - Mijatović (od 69. Spasojević), Lazetić, Kabić (od 69. Jevremović).