REMI MONAKA SA IGRAČEM MANJE: Embolo sprečio pobedu Rena

Embolo
(Guliver/Imago Sports)
Domaćin je u 33. minutu promašio penal

Fudbaleri Monaka su nakon uspešne premijere minulog vikenda u Ligi 1 i pobede u Strazburu, uz mnogo muka stigli do boda kao domaćini protiv Rena.

Konačnih 1:1 postavio je Bril Embolo u 72. minutu. Pojačanje "Kneževa" iz Borusije Menhengladbaha uputio je šut po sredini gola, a uz veliku pomoć golmana gostiju iskusnog Stiva Mandade, lopta je završilaa u mreži.

Maleri su pratili domaćina tokom meča, koji je pre četiri dana eliminisan u kvalifikacijama za Ligu šampiona od PSV-a.

Već u 15. minutu Jusuf Fofana je zaradio direktno isključenje. U 33. minutu dosuđen je penal za domaćina, a udarac Aksela Disasija sa 11 metara golman Mandada je odbranio.

Novi šok za Monako usledio je u 59. minutu, Ren je brojčanu prednost na terenu materijalizivao. Napadač Gaetan Labor je odbitak poslaou mrežu  za vođstvo od 1:0.

Domaćina je ipak izbegao poraz zahvaljujući raspoloženom Embolu.