29.10.2022. • 19:24

PSŽ SAVLADAO BORBENU TROU: Nejmar, Mesi i Mbape režirali preokret

Tanjug/(AP Photo/Francois Mori
Parižani čvrsto drže prvo mesto

Pari sen Žermen je uz dosta muke došao do trijumfa od 4:3 nad vrlo nezgodnom Troom u okviru 13. kolu francuske Lige 1. Ponovo su u glavnim ulogama bili Kilijan Mbape, Lionel Mesi i Nejmar, koji su režirali dva preokreta svog tima.

Gosti su odlično otvorili meč i poveli već u trećem minutu. Roni Lopez je uposlio Mama Baldea, koji se odlično snašao i bio precizan za 1:0.

Ipak, izjednačenje je usledilo 20 minuta kasnije. Nejmar se našao u ulozi asistenta, a rezultat je poravnao Karlos Soler u 24. minutu.

Na startu drugog dela gosti su ponovo došli do prednosti. Igrao se 52. minutu kada je Balde iskoristio proigravanje Vilsona Odobera i tako upisao svoj drugi pogodak na meču.

Međutim, radost je trajala samo tri minuta, pošto je Lionel Mesi u 55. minutu pogodio za 2:2. Serhio Ramos je dodao loptu do Argentinca, a on je sa nekih 20 metara raspalio i zatresao mrežu Troe.

Prvo vođstvo Parižani su imali u 62. minutu. Mesi je na sjajan način proigrao Nejmara, koji je iz punog trka levom nogom pogodio za 3:2.

Samo 15 minuta kasnije domaći su postigli i četvrti pogodak. U strelce je morao da se upiše i Kilijan Mbape, te je preuzeo odgovornost da izvede jedanaesterac i bez problema ga realizovao.

Ipak, nadu da bez poraza odu sa "Parka prinčeva" gostima vratio je Ante Palaversa u 88. minutu. Međutim, nisu do kraja uspeli da dođu do izjednačenja pa su bodovi ostali kod aktuelnog šampiona.

U narednom kolu Pari sen Žermen gostuje Lorijenu, ali će pre toga ići u Torino gde će sa Juventusom odigrati meč poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona. Sa druge strane, Troa će na svom stadionu ugostiti Okser.