POBEDA U REŽIJI MESIJA I MBAPEA: PSŽ siguran protiv Ažaksija

Mbape
Profimedia
Fenomenalna saradnja Argentinca i Francuza

Pari sen Žermen je na gostovanju Ažaksiju u okviru 12. kola francuske Lige 1 ubedljivo slavio sa 3:0 (1:0) i tako dodatno učvrstio prvu poziciju na tabeli. Glavni akteri duela bili su Lionel Mesi i Kilijan Mbape koji su učestvovali u sva tri pogotka.

Parižani su do vođstva došli već u 24 minutu preko Kilijana Mbapea. Mesi je proigrao brzonogog Francuza koji se dobro snašao i zatresao mrežu.

Na udvostručenje prednosti se čekalo sve do 78. minuta, ali ovoga puta su uloge obrnute. U ulozi strelca bio je Mesi, dok je asistent bio Mbape.

Konačan rezultat postavio je Francuz u 82. minutu, ponovo na asistenciju Lionela Mesija, koji je sa razlogom poneo titulu igrača utakmice.

Da podestimo, Nejmar nije bio u konkurenciji za ovu utakmicu zbog suspenzije, kao ni Sehio Ramos, koji takođe zbog kartona nije mogao da igra.

U narednom kolu Ažaksio će gostovati Okseru, dok će PSŽ na svom terenu dočekati Trou. Parižane pre tog, očekuje i meč Lige šampiona protiv Makabija iz Haife.