MONAKO U POBEDNIČKOM RITMU: Ben Jeder het-trikom srušio Nant

Ben Jeder
(Guliver/Imago Sports)
Četvrti trijumf za redom u Ligi 1 rivala Zvezde u Ligi Evrope

Četvrta uzastopna pobeda fudbalera Monaka u Ligi 1, u 9. kolu dočekali su Nant i ubedljivo slavili rezultatom 4:1.

Meč je obeležio kapiten gostiju Visam Ben Jeder, trostruki strelac u trijumfu.

Furioznio je počeo meč rival Crvene zvezde u Ligi Evrope, već u 6. minutu stekao je dva gola prednosti. Na samom početku, nakon šuta Ben Jedera na odbitak je reagovao Bril Embolo i doneo vođstvo. Isti igrač je malo kasnije glavom proigrao Ben Jederu koji je bio precizan za 2:0.

Lepo su kombinovali u 28. minutu Fofana i Golovin po levoj strani, akciju je golom krunisao Ben Jeder za nedostižnih 3:0.

U nastavku, kapiten domaćih upisao je het-trik, realizovao je penal za ubedljivih 4:0. Gosti su do kraja samo ublažili poraz autogolom Enrikea. Bio je to peti meč Nanta u nizu bez pobede u prvenstvu Francuske (dva remija, tri poraza)