MINIMALAC PSŽ-A: Nejmar pogodio za trijumf nad Brestom

Nejmar
Tanjug/(AP Photo/Thibault Camus)
Brest pokazao zube protiv aktuelnog šampiona

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Brest 1:0 u sedmom kolu Francuske Lige 1. Gol odluke postigao je Brazilac Nejmar.

Uopšte Parižani nisu imali lak zadatak. Iako su kreirali šanse nisu uspevali da probiju bedem gostiju.

U 30. minutu, kasnije nego što su mnogi očekivali, popustila je defanziva Bresta. Lionel Mesi poslao je savršenu loptu preko odbrane gostujučeg tima i tako pronapao Nejmara koji je posle odličnog prijema snažnim udarcem levom nogom matirao golmana Bizoa.

Ipak, strepeli su navijači aktuelnog šampiona, pogotovo u 70. minutu kada je Slimani sa bele tačke imao priliku da poravna rezultat na semaforu. Na sreću Parižana, uputio je katastrofalan šut koji koji je Donaruma rutinski zaustavio.

Do kraja utakmice nije bilo puno posla za Italija, sačuvao je mrežu i Pari Sen Žermen je upisao nova tri boda.