14.08.2022. • 13:30

MBAPE "PO UGOVORU" IZVODI PENALE: Nejmar likuje zbog Kilijanovog promašaja

Nejmar
Tanjug/(AP Photo/Francois Mori
Brazilcu prijale kritike navijača na račun saigrača zbog promašenog jedanaesterca

Pari sen Žermen je i Monpelje ispratio sa "petardom" golova u mreži (5:2), ali je dobra igra i taj trijumf ostao u senci rasprave na društvenim mrežema oko izvođača penala.

Naime, Kilijan Mbape je bio neuspešan izvođač penala u 23. minutu, ali je zato drugi u 43. minutu realizovao lako Nejmar, koji je ponovo postigao dva pogotka na meču. Navijači su oštro kritikovao Mbapea tvrdeći da je po novom ugovoru on određen da šutira svaki penal iako Nejmar i Mesi to bolje rade od njega.

Nejmar je lajkovao ove objave i podigao buru na društvenim mrežama. Trener Kristof Galtije nije pridavao ovoj raspravi mnogo pažnje.

"Za ovaj meč redosled izvođača penala je bio takav. Prvo Mbape, a onda Nejmar. Videćemo kakav će biti za sledeću utakmicu", izjavio je Galtije.

I sigurno će imati šta da kaže Nejmaru za ovu nepotrebnu reakciju na društvenim mrežama.