KRAJ LOŠE SERIJE ZA LION: Lakazet u 90. minutu otpisao Monpelje

lakazet
(Guliver/Imago Sports)
Posle šest mečeva bez pobede u Ligi 1, Lion stigao do bodova

U 12. kolu Lige 1, fudbaleri Liona su sa gostovanja Monpeljeu doneli čitav plen. Do pobede od 2:1 (1:0) stigli su u 90. minutu pogotkom Lakazeta. Šansa se ukazala nakon što su uspešno kombinovali Kakere i Toto Ekambi, a iskusni napadač je neodbranjivim šutem odlučio pobednika.

Dobro je počelo za gostujući tim, poveli su preko Auara, da bi domaćin atraktivnim pogotkom Vahija izjednačio u 70. minutu i činilo se u tom trenutku da će prekinuti niz od tri poraza.

U 33. minutu napadač Monpeljea Elie Vahi je pogrešio na svojoj polovini, krenula je akcija Liona po levoj strani preko Lukebe, da bi Lakazet proigrao na drugoj stativi Hosema Auara koji je udarcem po zemlji pogodi suprotan ugao - 0:1.

Gosti su u 40. minutu propustili priliku da povedu sa 2:0, šut Auara odbranio je golman Omlin, Lakazet je u nastavku akcije vratio loptu do Muase koji je bio neprecizan.

U nastavku, idealnu priliku propustio je domaćin, Nikolas Koca je na drugoj stativi, iz neposredne blizine, glavom šutirao pored gola.

Vahi se iskupio za grešku kod primljnog gola u 70. minutu. Uhvatio je "makazice" u petercu nakon centaršuta Žordana Ferija i izjednačio na 1:1.

Pet minuta kasnijhe domaćin je bio u napadu po levoj strani, desni bek Liona Diomande nakon što je napravio prekršaj ušao je u sukob najpre sa Vahijem, a potom i sa Mavididijem zbog čega su obojica fudbalera zaradila isključenje.

Nakon šest mečeva bez pobede (remi i pet poraza), trijumf Lionu doneo je Lakazet u 90. minutu.