LIL PREGAZIO OKSER: Het-trik Sotoke za trijumf Lansa

Sotoka
(Guliver/Imago Sports)
Prve bodove osvojio je Monpelje protiv Troa

Furiozan start sezone fidbalera Lila, na premijeri su dočekali povratnika u Ligu 1 Okser i ispratili ga kuća sa četiri lopte u mreži.

Već u trećem, minutu domaćin je vodio sa 2:0, Benžamin Andre je topovskim udarcem iz daljine doneo vođstvo Lilu u uvodnim sekundama meča, a dva minuta kasnije Remi Kabelja je idealno proigrao Džonatana Dejvida koji je majstorski primio loptu i potom pogodio levi ugao gola za 2:0.

Isti tandem je na sceni bio i u 39. minutu, Kabelja je centrirao, a akciju pogotkom krunisao Dejvid. Trijumf domaćinu overio je Akim Zedadka, šutiraio je iz prve i povisio na 4:0 u 64. minutu. Gosti su do počasnog pogotka stigli pet minuta kasnije preko Šarboinijea koji je efektno lobovao istrčalog Lea Žardima - 4:1.

Sezonu su uspešnio ostviorili i fudbaleri Lansa pobedom nad Brestom od 3:2. U centru pažnje bio je napadač domaćina Florijan Sotoka, start prvenstva Francuske obeležio je het-trikom. U 34. minutu Sotoka je promašio penal i tako propustio priliku da bude četvorostruki strelac.

Napadač Lansa obezbedio je tri gola prednosti svom timu. Brest se probudio u finišu meča i golovima Belkebla i Del Kastilja iz penala smanjili na 3:2