LANS ZA PETAMA PSŽ-u: Seko Fofana precrtao Klermon

Fofana
(Guliver/Imago Sports)
Peti trijumf za redom drugoplasiranog tima Lige 1

Peta pobeda u nizu fudbalera Lansa, najbližeg pratioca vodećeg PSŽ-a u šampionatu Francuske.

U 15. kolu Lige 1 savaldali su Klermon rezultatom 2:1 (0:1). Domaćin je preokrenuo meč u drugom poluvremnu, nakon što je u 38. minutu Abdul Sameda zatresao svoju mrežu i doneo vođstvo Klermonu.

U nastvaku, Vesli Said je preciznim udarcem izjednačio na 1:1. Osam minuta kasnije odlična akcija Lansa po desnoj strani. Centrirao je Džonatan Gradit, a Seko Fofana utrčao u kazneni prostor, primio je loptu i poslao je iz peterca kroz noge istrčalom golmanu gostiju za konačnih 2:1.

U Klermona je starter bio i srpski internacionalac Komnen Andrić. Njegovom timu ovo je bio peti meč u nizu bez pobede, zabeležio je tri remija i dva poraza.