Kolašinac
13.11.2022. • 23:07

KAKAV MEČ U KNEŽEVINI! Kolašinac u 98. minutu doneo pobedu Marseju protiv Monaka

Kolašinac
Tanjug/(AP Photo/Daniel Cole)
Veliki preokret Olimpika

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su Monako 3:2 (1:1) u okviru 15. kola francuske Lige 1.

Odlučujući pogodak postigao je Sead Kolašinac, koji je glavom prosledio loptu umrežu koju mu je prethodno iz slobodnog udarca uputio Dmitri Paje.

Na poluvremenu je bilo 1:1. Gosti iz Marseja poveli su preko Sančesa, a izjednačenje došlo je preko Ben Jedera u 45. minutu sa bele tačke.

Potpuni prekoret dogodio se u 73. minutu. Ruski vezista Andrej Golovin sjajno je proigrao Kevina Folanda, a nemački napadač zatresao mrežu Lopeza.

Marsej je ipak stigao do izjednačenja u završnici meča, a pogodak u  84. minutu postigao je Žordan Veretu.

Usledilo je zvanično šest minuta nadoknade, ali je u 98. fauliran Paje koji je i izveo slobodan udarac a Kolašinac postigao pobedonosni gol.