23.10.2022. • 22:35

GOLEADA U LILU: "Kneževi" iz Monaka položili oružje u derbiju

(MN Press)
Lil je savladao Monako 4:3 u 12. kolu

Spektakl u Lilu pripao je domaćinu, Monako je posle serije šest mečeva u kojima je osvojio 16 bodova doživeo poraz u goladi 4:3 (2:2), u okviru 12. kola francuske Lige 1. Meč je obilovao golovima i preokretima, domaćin je vodio 1:0 i 2:1, pa gosti 2:3, da bi Bamba bio čovek odluke za domaćina.

Lil je dominirao u prvom delu, Adam Unas je bio enigma za odbranu Monaka i posle šanse koju je propustio u 16. minutu servirao je vodeći gol Alesandru koji je sa pet metara udarcem glavom matirao golmana Nubela.

U jeku napada domaćina Monako je izjednačio velikim kiksom golmana Ševalijea. Enrike je iz slobodnopg udarca šutirao jako, ali pravo u golmana kome se lopta izmigoljila i završila u mreži. Samo pet minuta kasnije Sabelja je opet doneo prednost Lilu, da bi se turbuletnih poslednjih 15 minuta završilo izjednačujućim golom Disasija u 44. minutu na pas Bena Jedera.

Gardinalne greške pravili su domaćini, izgubili su loptu koju je oprihvatio Ben Jeder i u 53. minutu doneo je prednost "kneževima". Međutim, domaćin je napao iz svih oružja. Iskusni Remi Sabelja je u 62. minutu izašao u kontri jedan na jedan sa golmanom i doneo izjednačenje. Samo sedam minuta kasnije Bamba je iskoristio novu priliku i ponovo je prednost bila na strani domaćina! Pokušali su gosti da izbegnu prvi poraz u Ligi 1 još od kraja avgusta, ali nisu uspeli.

Monako je igrao u sastavu: Nubel - Vanderson, Badiašile, Disasi, Enrike - Diata (od 82. Jakobs), Mataco (od 86. Žan Lukas), Fofana, Golovin - Ben Jeder, Embolo (od 76. Foland).