DAVID ČUVA LIL: Poraz Tuluza na gostovanju

Liga 1
(Guliver/Imago Sports)
Veljko Birmančević proveo 15 minuta na terenu

Fudbaleri Lila su na svom terenu savladali Tuluz u okviru osmog kola francuske Lige 1 rezultatom 2:1 i tako upisali četvrtu pobedu u sezoni.

Domaći su odlično otvorili meč i poveli već u petom minutu, kada se talentovani Džonatan David odlično snašao pred protivničkim golom i pogodio za 1:0.

Izjednačenje je usledilo početkom drugog poluvremena. Igrao se 48. minut kada je Taj Daljinga proigrao Faresa Šajbija koji je dobro reagovao i zatresao mrežu domaćina.

Konačan rezultat postavio je Adama Ounas samo pet minuta kasnije, kada je u ulozi asistenta bio iskusni vezista, Bendžamin Andre.

Srpski reprezentativac, Veljko Birmančević, ušao je u igru u 76. minutu kada je zamenio Isijagu Silu.

U narendom kolu Lil će gostovati Lorijenu, dok će Tuluz na svom terenu dočekati Monpelje.