07.04.2021. • 22:58

PSŽ SLAVIO NA ''ALIJANC ARENI'': Mbape i Nejmar srušili Bajern

MN Press
Francuski prvak i Bajern odigrali jednu od najlepših utakmica ove sezone

Fudbaleri PSŽ na revanš u Pariz donose velikih 2:3 iz Minhena ostvarenih protiv aktuelnog šampiona Evrope, ekipe Bajerna. U jednoj od najlepših utakmica Lige šampiona golove za Parižane postigli su Mbape u 3. i 68- i Markinjos u 28. minutu, dok su pogotke za domaće postigli Čupo-Moting u 32. i Miler u 60. minutu.

Parižani su pravim blickrigom doveli Bajern do ivice katastrofe. Već u 28. minutu semafor na Alijanc areni pokazivao je 0:2, ali realnost je bila potpuno drugačija. Tačno je da su gosti iskoristili dva pada koncentracije da preko Nejmara kao asistenta povedu sa 2:0 golovima Mbapea u 3. i Markinjosa u 28. minutu, ali je uprkos tome bavarski tim držao konce igre.

To pokazuje i statistika, gde je ostalo zapisano da su igrači Bajerna šutirali čak 16 puta, od čega šest u okvir gola, dok su njihovi protivnici bili stopostotni – dva šuta, oba u mreži Nojera. Zato nije bilo znakova predaje. Čupo-Moting smanjio je u 37.minutu na 1:2 i vratio nadu da bi i oslabljeni Bajern bez povređenog Roberta Levandovskog mogao do pozitivnog rezultata pred revanš na Parku prinčeva.

Nastavak meča predstavio je fudbal kakav se dugo nije video u Ligi šampiona. Timovi, poput boksera, spuštenih gardova. Nezainteresovani za to koliko će da ih boli udarac protivnika. Bilo je važno udariti jednom više i jače. Prvo je Nejmarov udarac sa linije skinuo Dejvis, da bi pred golom Navasa započela kanonada udaraca Pavara, Komana, smenjivali su se šutevi, ali fantastični Kostarikanac pada tek u 60. minutu.

Drugačije nije ni moglo, jer za Milerov udarac glavom nije bilo leka – 2:2. Tek od izjednačenja ritam ovog atomskog fudbala doveden je u normalu, na svega nekoliko minuta, budući da su gosti u 68.minutu kontrom preko Mbapea vratili vođstvo – 2:3.

Čelsi iz Portugala nosi 0:2 (0:1) i odličnu priliku da u revanšu na Stamford bridžu sa pozitivnim rezultatom izbori plasman u polufinale Lige šampiona. Golove za “plavce” postigao je Maunt u 32. i Čivel u 86. Marko Grujić je odigrao celu utakmicu za Porto i bio je jedan od najboljih u svom timu.