15.02.2022. • 13:21

LIGA ŠAMPIONA NA TV ARENA SPORT: Siti planira revanš "lavovima" za 2012.

TV Arena Screenshot
Mečeve osmine finala Lige šampiona gledajte na kanalima TV Arena Premium

Mančester siti stiže u Lisabon na megdan Sportingu iz Lisabona (21,.00 TV Arena Premium 2) sa namernom da prođe u četvrtfinale Lige šampiona, ali i da se revanšira za 2012. godinu i eliminaciju u osmini finala Lige Evrope.

Pre 10 godina, Sporting je pobedio u prvom meču 1:0, a onda iznenadio "građane" jer je na poluvremenu vodio sa 2:0. Serhio Aguero i Mario Baloteli su preokrenuli rezultat do 82. minuta na 3:2 i tgo je bilo sve. Siti nije mogao do četvrtog gola, pa je eliminisan.

Sporting igra odlično ove sezone pod komandom trenera Rubena Amorima. Reč je o veoma brzoj ekipi, sa sjajnom tranzicijom koja je veoma direktna, ali i ranjiva u kontrama. Remi u Portu ih je udaljio od odbrane titule u Portugaliji, ali trener Amorim nema problema sa sastavom tima, a u timu će imati novajlije Islama Slimanija (Lion) i Markusa Edvardsa (Gimaraeš). Na drugoj strani, Siti će biti bez Džeka Griliša.

Sporting je protiv engleskih klubova igrao 23 puta, uz devet pobeda, četiri remija i 10 poraza. Siti je osam puta izlazio na megdan klubovima iz Portugalije i bio relativno uspešan sa pet trijumfa, dva remija i jedinim porazom i to od Sportinga.

Asovi Sitija Ruben Dijaš, Žoao Konselo, Bernardo Silva i golman, Brazilac, Ederson nekada su igrali u Portugaliji, ali svi za Benfiku.

Na centru će biti najbolji srpski sudija Srđan Jovanović sa svojim pomoćnicima, dok će četvrti sudija biti Novak Simović.

Sporting Lisabon - Mančester siti (21.00, TV Arena Premium 2)

Sudija: Srđan Jovanović (Srbija)

Sporting: Adan - Injacio, Koates, Fedal - Poro, Palinja, Mateuš Nuneš, Mateuš Reis - Sarabia, Paulinjo, Nuno Santos.

Mančester siti: Ederson - Stons, Ruben Dijaš, Laporte, Žoao Kanselo - De Brujne, Rodri, Bernardo Silva - Mahrez, Foden, Sterling.