Bajern - Lacio
23.02.2021. • 23:00

(VIDEO) BAJERN PONIZIO LACIO: Žiru doneo pobedu Čelsiju

Bavarci su baš bili dominantni

Ovaj Bajern Hansa Flika nije savršen. Dokazao je to i bundesligaški izlet u Frankfurt, gde ih je Ajntraht dobio rezultatom 2:1, propustivši priliku da ih deklasira u prvom poluvremenu. Ipak, ovaj Bajern zna kako se igraju velike utakmice, kako se osvaja Liga šampiona i oni su to na surov način prema domaćem Laciju demonstrirali u Rimu na Olimpijskom stadionu.

Nemci su pobedili sa 1:4 (0:3), golovima Levandovskog u 9, Musijale u 24, Sanea u 42. i autogolom Aćerbija u 47. minutu, dok je za “lacijale” jednom bio precizan Korea u 49. minutu.

U drugom meču osmine finala Lige šampiona Čelsi je savladao Atletiko Madrid u Bukureštu sa 1:0, pogotkom Olivijea Žirua u 71. minutu.

Sergej Milinković-Savić i saigrači mogli su izbliza da vide kakva je bavarska mašinerija ako im protivnik ponudi prostora da se razmahnu. Već u 9. minutu Levandovski je pokazao sa kakvim su namerama doputovali “večni grad”, da bi u 24. minutu zasijala nova zvezda evropskog fudbala Džamal Masijal. On već neko vreme sija u Bundesligi, ali je trener Flik procenio da je sazreo trenutak da mladom Englezu, rođenom 2003. godine u Štugartu, poveri komandu nad veznim redom i nije pogrešio.

Masijal je pored gola pružio sjajnu partiju, pokazavši još jednom zašto engleski i nemački savezi već godinama vode bitku o njegove naklonosti. Naime, Masijal je dete iz mešovitog braka Nemice i Engleza nigerijskog porekla. Rođen je u Štugartu, ali se posle sedam godina života u Nemačkoj sa majkom preselio u Englesku. Sa osam godina zaigrao je u Čelsijevoj akademiji da bi se 2019. godine vratio u Nemačku zbog potpisivanja ugovora sa Bajernom. Večeras je možda obezbedio sebi mesto standardnog člana tima evropskog šampiona, što bi moglo da mu bude najlepši poklon za 18. rođendan koji slavi  u petak 26. februara.

Atletiko Madrid - Čelsi

U Bukureštu je sjajni Žiru ponovo pogodio makazicama za pobedu protiv Atletiko Madrida. U prvi mah se činilo da će fantastični pogodak biti poništen zbog ofsajd pozicije, da bi VAR soba nakon trominutnog gledanja snimka sporne situacije procenila da je gol Franuza regularan.

(foto: Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia)