25.11.2021. • 18:24 > 25.11.2021. • 18:29

(VIDEO) NEUGODAN PORAZ PARTIZANA: Crno-beli izgubili u Estoniji

Arena sport
Arena sport
Fudbaleri Partizana izgubili 1:0 (1:0) od Flore u Talinu, u 5. kolu B grupe Lige konferencija

Estonska zima nije Partizanu donela evropsko proleće jer je srpski tim odigrao ispod svojih mogućnosti i zasluženo je poražen od Flore 1:0 (1:0) u petom kolu B grupe Lige konferencija. Drugo mesto u grupi, crno-beli će morati da obezbede u Beogradu u poslednjem kolu protiv Anortozisa (9. decembar). Estonci su golom milera u 44. minutu na trećem mestu sa pet bodova u igri su tza drugo mersto. Bar teoretski.

Partizan je u prvom poluvremenu platio ceh nedovoljnoj ambicioznosti, greškama i jednom pristupom "lako ćemo". Flora je igrala za sebe i čast, igrala je muški, branila se organizovano i crno-belima nije dozvolila nijedan udarac ka golu.  Uz to su napadali kad god bi im Partizan to dozvolio, a dozvolio im je mnogo u 44. minutu. Loptu koja je letela preko 40 metara, štoperi crno-belih nisu dobro procenili, ali jeste Miler koji je utrčao iz drugog plana i neometan sa 10 metara poslao je glavom u sam ugao, takođe, iznenađenog golmana Popovića.

Taj momenat nepažnje je refleksija nedovoljno ambicioznosti Partizana koji za razliku od većine utakmica ove sezone nije diktirao onaj svoj ritam igre i presing iz kojih je dolazio do šansi i golova. Nekoliko pokušaja Rikarda Gomeša, Jiletića, Zdjlara bili su izblikorinai, pa su crno-beli ostali bez prave prilike što im se retko dešavalo.

Ambicionznije je počeo lider Superlige Srbije drugi deo, pravio je pritisak, ali u Talinu nisu imali jednostavno svoj dan. Mnogo grešaka, a i dve bombe Danila Pantića i Miloša Jojića sa preko 20 metara golman Igonen je uspevao maestralno da odbrani. Crno-beli  su imali još pehova, Rikardo Gomešp je izašao u 74. minutu, a meč nije završio ni Lazar Marković koji je zbog povrede ramena izašao iz igre nekoliko minuta kraja utakmice koju će Beograđani želeti što pre da zaborave.

Flora - Partizan 1:0 (1:0)

Strelac: Miler u 44. minutu. Stadion: Lilekula u Talinu.Gledalaca: oko 4.000. Sudija: Rob Harvi (Irska).

Flora: Igonen - Lilander, Ourg, Kusk, Luka (od 80. Kalste) -  Zenjov, Pum (od 79. Šein), Somets, Kuraksin (od 58. Ojama) - Miler (od 72. Vasiljev) - Aliku (od 58. Sapinen).

Partizan: Popović - Miljković, Saničanin, Miletić, Urošević - Zdjelar, Pantić (od 57. L. Pavlović), Šćekić (od 57. Jojić) - Menig (od 57. L. Marković), Rikardo (od 74. Milovanović), Jović (od 57. Lutovac).

Liga konferencija

B grupa, peto kolo

Flora - Partizan 1:0 (1:0) u toku

Anortozis - Gent 21.00

Standings provided by SofaScore LiveScore

Sem štopera Igora Vujačića koji je ostao u Beogradu zbog koronavirusa i Bibrasa Natha koga neće imati do januara, Stanojević je na raspolaganju ima sve ostale igrače, mada je kapiten Lazar Marković i dalje rovit, pa meč počinje sa klupe.

VERMEZOVIĆ ZA TV ARENA SPORT: Već danas da overimo prolaz

Trener crno-belih je izveo tim za koji je procenio da će u ovim vremenskim uslovima najbolje obaviti posao, a i iz Flore su najavili da će igrati napadački, na pobedu i za utisak da su klub koji iz sezone u sezonu napreduje.

Stadion: Lilekula u Talinu. Kapacitet: 9.692. Sudija: Rob Harvi (Irska).

FLORA: Igonen - Lilander, Ourg, Kusk, Luka - Zenjov, Pum, Somets, Kuraksin - Miler - Sapinen.
PARTIZAN: Popović - Miljković, Saničanin, Miletić, Urošević - Zdjelar, Pantić, Šćekić - Menig, Rikardo, Jović.

UŽIVO:

77' Novi ozbiljan pokušaj Partizana iz daljine. Jojić je odlično šutirao, ali je golman Flore ponovo odlično intervenisao i sprečio crno-bele da izjednače.

50' Danilo Pantić je oprobao udarac iz daljine, ali njegov dobar pokušaj je odbranio golman Flore. Ostaje 1:0.

Rezultat na poluvremenu je 1:0 za Floru.

44' FLORA VODI 1:0 Bezazleno je delovao napad Flore, a onda je iz zadnje linije poslata duga lopta u Partizanov šesnaesterac, a Miler je bio sam "kao duh" i udarcem glavom savladao Popovića.

28' Nova prilika za "parni valjak". Menig je ubacio u sredinu, ali niko od igrača Partizana nije bio blizu da je smesti u mrežu Flore. Bila je to dobra šansa za Beograđane.

26' Partizan je imao priliku. Posle gužve u šesnaestercu Flore, lopta je došla do Jovića čiji je šut sa 13-14 metara izblokiran.

22' Nema boljih prilika u Talinu. Partizan ima više loptu u nogama, napada, ali odbrana estonske ekipe vrlo dobro izlazi na kraj sa crno-belima.

9' Flora je imala prvi opasan napad, posle kojeg je predstavnik Estonije i domaćin današnje utakmice stigao do prvog kornera. I nakon udarca iz ugla igrači u zelenim dresovima su opasno pripretili, ali nisu uspeli da povedu.