Fudbaleri Partizana slave gol protiv Dunajske Strede
22.07.2021. • 22:44

TREBALO JE UBEDLJIVIJE: Partizan sa 1:0 ide u Slovačku

(MN Press)
Fudbaleri Partizana pobedili su Dunajsku Stredu rezultatom 1:0, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija

Partizan će na revanš u Slovačku otići sa golom prednosti, iako je moglo i trebalo da bude ubedljivije.

Da je mnogo bolja ekipa, Partizan je pokazao već na samom početku utakmice na stadionu u Humskoj.

Nizale su se prilike od samog starta.

Pokušavali su Danilo Pantić i Rikardo, ali je odličan bio golman gostiju Martin Jedlička.

Jedlička je najzaslužniji zbog toga što je Dunajska Streda ostala u igri.

Ipak, nije mogao da zaustavi odličan šut Lazara Markovića u 19. minutu, kojim je Partizan došao u vođstvo.

Partizan se nije na tome zaustavio, nastavio je da pokušava, a u najboljim šansama do poluvremena bili su Rikardo i Miloš Jojić.

Drugo poluvreme donelo je nešto sporiji ritam, ali je Partizan i u tom delu mogao do gola.

Nemanja Jović je imao dve dobre prilike. Prvi put je oklevao, a drugi se nije najbolje snašao pred golom gostiju.

Revanš će se igrati narednog četvrtka u Slovačkoj.