Liga konferencija
14.09.2021. • 18:36 > 14.09.2021. • 19:00

POČELO NOVO TAKMIČENJE: Makabi Tel Aviv ubedljiv, remi Fejenorda i Haife

MN Press
Startovala je Liga konferencija, a četiri Srbina su kročila na teren u prvim mečevima novog takmičenja

Počela je Liga konferencija, a otvorila su je četiri Srbina! U prva dva meča novog evropskog takmičenja gledali smo Bogdana Planića, Ognjena Čančarevića, Branka Mihajlovića i Marka Milinkovića.

Makabi Tel Aviv je savladao Alaškert 4:1, a prvi gol u novom UEFA takmičenju dao je Hrvat Stipe Perica. Na kraju je srpski golman Ognjen Čančarević četiri puta vadio loptu iz mreže.

On je čuvar mreže Alaškerta, a mi ga pamtimo iz Slobode iz Užica i Radničkog iz Kragujevca, gde je ostavio najveći trag. U Alaškertu je ovaj meč počeo i krilni fudbaler ponikao u Partizanu Branko Mihajlović, a na terenu se u drugom poluvremenu umesto njega našao Marko Milinković.

Ovo levo krilo je upisalo jedan nastup za reprezentaciju Srbije, a nikada ga nismo gledali na našim terenima. Kao mlad igrač je iz Borca iz Čačka otišao u inostranstvo. Igrao je u Slovačkoj i Turskoj, a od početka ove sezone potpisao je za Alaškert.

U drugom meču Makabi Haifa i Fejenord su odigrali bez golova, a odbranom izraelskog tima je svih 90 minuta komandovao nekadašnji štoper Vojvodine i Crvene zvezde Bogdan Planić.