Crvena zvezda - Ludogorec
25.11.2021. • 20:36

(VIDEO) IVANIĆ DONEO PROLEĆE: Zvezda u poslednjem kolu igra za Ligu Evrope

(MN Press)
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili Ludogorec 1:0 i obezbedili nokaut fazu evropskih takmičenja

Crvena zvezda pobedila je Ludogorec u 5. kolu F grupe Lige Evrope 1:0 (0:0) i posle poraza Brage u Danskoj ponovo je na prvom mesta u grupi obezbeđujući evropsko proleće.

Majstorska golčina Mirka Ivanića u 57. minutu rešila je meč u kome su crveno-beli bili za toliko bolji u utakmici sa mnogo energije, ali ne baš mnogo kvalitetnog fudbala. Međutim, crveno-beli su prvi u grupi, ali nisu obezbedili nokaut fazu u Ligi Evrope, već samo u Ligi konferencija (to nosi treće mesto). Za ostanak u Ligi Evrope trebaće im da ostanu neporaženi 9. decembra u Bragi ili da Midtjiland ne pobedi u Bugarskoj.

Crvena zvezda je od starta krenula u juriš ali to iznenađenje nije doneo i rezultat iako je štoper Eraković već na isteku prvog minuta mogao i bolje da šutira glavom sa pet metara.

Ludgorec je brzo uspostavio ravnotežu, dorbo je zatvorio sve prilaze sa bokova i Zvezda se oslanjala na šuteve sa distance. Mirko Ivanić je dva puta pretio udarcima sa distance, a u 45. minutu je imao i najbolju priliku da promeni rezultat. Pas Kataija je bio dobar, prijem lopte sa leve strane odličan, ali udarac nije jer je lopta poslata sa 12-13 metara završila u spoljni deo mreže.

Bez bolesnog Milana Rodića (temperatura i stomačni virus), Zvezda je ostala bez udarnog "napada s leva", pa je Milan Pavkov ostao bez lopti. Slavoljub Srnić je posao odradio korektno u defanzivi, ali nije stizao mnogo puta da se ubaci po krilu. Izostala je i tečna igra jer je rival pravio pritisak čim je lopta dolazila u srednju zonu na njihoj polovini, a nije bilo ni "magije" Aleksandra Kataija da nešto više uradi iz solo akcija.

Bugari su takođe imali šansu preko Gonkalvesa sredinom prvog dela, ali je Milan Borjan bio na mestu.

Ostala je Zvezda i bez Aleksandra Kataija na poluvremenu, ušao je El Fardu Ben. Međutim, Mirko Ivanić je ponovo preuzeo odgovornost u igri, lopta je najčešće bila kod njega i u 57. minutu pokazao je klasu. Sa 25 metara postigao je sjajan gol za vođstvo od 1:0. Gol je promenio sve, gosti su počeli više da rizikuju, Zvezda je bila opasnija iz tranzicije i na krilima podrške skoro 22.000 dece imala je nekoliko prilika da postigne drugi gol i reši meč.

S druge strane, odbrana crveno-belih je bila sigurna, iskustvo igrača je bilo presudno jer su uspeli da održe jak ritam sve do kraja i zasluženo pobede.

Crvena zvezda - Ludogorec 1:0 (0:0)

Strelac: Ivanić u 57. minutu. Stadion: "Rajko Mitić". Gledalaca: bez publika samo deca do 14 godina, preko 21.814. Sudija: Hoze Marija Sančez (Španija).

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Dragović, Pankov - Gajić, Petrović (od 67. Krstičić), Kanga (od 82. Sanogo), Srnić - Katai (od 46. Ben), Pavkov (od 82. Lazetić), Ivanić.

Ludogorec: Pad - Ikoko, Terzijev, Plastun, Pinas - Bađi (od 88. Mitkov), Gonkalves (od 65. Šou) - Čibota (od 77. Rotariju), Jankov, Despodov (od 65. Manu) - Sotiriju.

Liga Evrope

F grupa, peto kolo

/Ivanić 57/

Midtjiland - Braga 3:2 (1:1) u toku

/Svjatčenko 2, Isaksen 48, Evander 90+3 penal - R. Orta 43, Galeno 85/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Imperativ pobede i to bez navijača zbog kazne, sa decom do 14 godina na tribinama, trebalo bi da pokaže kakvu psihološku snagu i voljni momenat ima ekipa Crvene zvezde koja je pet godina uzastopno učesnik grupne faze evrokupova.

Bez Degeneka, Gobeljića i Dionija, sa rovitim Seku Sanogom na klupi, trener Dejan Stanković odlučio se za određene promene jer je otpao Milan Rodić, pa je šansu dobio Slavoljub Srnić.

Bugari su takođe došli veoma oslabljeni bez nekoliko značajnih igrača iz odbrane, ali sa najboljim ofanzivcem, oporavljenim Krilom Despodovim. Ludogorec ima samo teoretske šanse ako pobede u Beogradu, a ekipa koja nema mnogo da izgubi je uvek najopasnija.

Zvezda bi pobedom svakako obezbedila plasman u nokaut fazu, a da li će to biti Liga Evrope ili Liga konferencija zavisiće umnogome od ishoda meča Mitdjiland - Braga, ali i poslednjeg kola i gostovanja portugalskoj ekipi.

Stadion: "Rajko Mitić". Kapacitet: bez publika samo deca do 14 godina. Sudija: Hoze Marija Sančez (Španija).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković, Dragović, Pankov - Gajić, Petrović, Kanga, Srnić - Katai, Pavkov, Ivanić.

LUDOGOREC: Pad - Ikoko, Terzijev, Plastun, Pinas - Bađi, Gonkalves - Čibota, Jankov, Despodov - Sotiriju.

UŽIVO:

84' Prečka! Mirko Ivanić ponovo preti Ludogorecu. Novi fantastičan udarac, ali je lopta pogodila prečku.

57' GOOOL GOOOL GOOOL !!! Crvena zvezda vodi 1:0. Fantastično je šutirao i pogodio Mirko Ivanić za veliko slavlje svih prisutnih na stadionu "Rajko Mitić".

45+1 Ponovo Ivanić u prilici. Posle dodavanja Kataija našao se ponovo u šansi, ovog puta mnogo bliže, ali je bio neprecizan.

40' Novi pokušaj crveno-belih, ovog puta Gelora Kange, ali je njegov šut iz daljine završio pored gola.

38' Nakon perioda mirne igre usledila je iznenadna prilika za Zvezdu. Ivanić je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali nije imao dovoljno sreće da lopta završi u golu. Odbranio je Pad.

3' Ofanziva Zvezdinih fudbalera na samom početku. Odlučno su crveno-beli krenuli i već na startu pokušali da ugroze gol Ludogoreca, ali je i dalje 0:0.