BRAGA RASPOLOŽENA ČEKA ZVEZDU: Orta strelac četiri gola na dva meča

Braga
(MN PRESS)
Bliži se dan odluke

Fudbaleri Brage će u dobrom raspoloženju dočekati Crvenu zvezdu u četvrtak, u poslednjem meču grupne faze Lige Evrope.

Naime, portugalski klub je u 13. kolu tamošnjeg prvenstva na svom terenu savladao ekipu Eštorila sa 2:0, što je moglo biti i ubedljivije.

U 24. minutu su domaći propustili šansu da povedu sa penala. Rikardo Orta je šutirao, a Tijago da Silva odlično reagovao i odbranio.
Ipak, samo deset minuta kasnije, u 34. minutu Orta se iskupio pogotkom posle asistencije Vitora Oliveire. Samo pet minuta kansije Orta postiže i drugi pogodak, nakon proigravanja od strane Jurija Medeirosa.

Orta je dakle na prethodna dva meča uspeo da postigne četiri pogotka, pošto je i na prošlom meču dva puta bio strelac.

Braga i Zvezda u četvrtak od 21.00 (TV Arena sport 1 premium) igraju meč koji odlučuje o tome koji tim iz grupe F će takmičenje nastaviti u osmini finala, a ko u šesnaestini finala Lige Evrope, kao i ko će se preseliti u Ligu Konferencija.

Postoji nekoliko opcija, ukoliko Zvezda pobedi u Portugalu, biće prva bez obzira na sve. Ako crveno-beli izgube, a Mitjiland pobedi, Braga ide na prvo mesto, Danci na drugo, a a Zvezda na treće koje vodi u Ligu Konferencija. Ukoliko u Portugalu bude nerešeno, srpski tim je siguran za Ligu Evrope.

Dakle, ekipi Dejana Stankovića je za opstanak u takmičenju potrebno da ne izgubi, tako da je sve u rukama, odnosno, nogama Zvezdinih fudbalera.