05.05.2022. • 22:55

AJNTRAHT NADIGRAO VEST HEM: Filip Kostić lovi trofej Lige Evrope

Tanjug/(AP Photo/Michael Probst)
Posle pobede u prvom meču polufinala u Londonu, tim Iz Frankfurta je slavio i u revanšu

Ajntraht je u drugoj utakmici polufinala Lige Evrope slavio protiv Vest Hema sa 1:0 i ukupnim rezultatom 3:1 plasirao se u finale gde ga čeka Rendžers koji je u Glazgovu nadoknadio gol zaostaka iz Lajpciga, trijumfom od 3:1 zakazao je sa ekipom Filipa Kostića okršaj 18. maja u Sevilji.

U revanšu u Frankfurtu, sve je bilo na strani Ajntrahta. Imali su prednost iz prvog meča u Londonu (2:1), a od 20. minuta i igrača više nakon isključenja Kresvela.

U 26. minutu fantastični Kolumbijac Rafael Santos Bore iskoristio je prodor i asitenciju Knaufa, zatresao mrežu Areole, pa je timu iz Frankfurt ostalo da rutinski privede meč kraju.

BORE VODI AJNTRAHT KA FINALU: Kolumbijac načeo mrežu Vest Hema

Na početku meča maler je zadesio domaćina, štoper Hintereger je več posle pet minuta morao da napusti teren zbog povrede.

Stvari su za domnaćina krenule na bolje od 19. minuta. Crveni karton je zaradio levi bek Aron Kresvel, kao poslednji igrač odbrane oborio je Haugea, i gosti su meč nastavili sa desetoricom. Ajntraht je mogao već u tim trenucima da povede, slobodan udarac je lukavo izveo srpski fudbaler Filip Kostić, probio je živi zid, ali njegov šut po zemlji završio je tik pored leve stative.

KOSTIĆ LUKAVO IZ "SLOBODNJAKA": Napadač Ajntrahta promašio za koji milimetar

Malo kasnije, brojčanio nadmoćniji Ajntraht je brzo poveo, Ansgar Knauf je posle akcije po desnoj strani uposlio Borea koji je efektno završio akciju udarcem za osam metara - 1:0.

U finišu, popustili su živci i treneru gostiju Dejvidu Mojesu, koji je preterao u reakciji na jednu sudijsku odluku pa je isključen.

EUROPA LEAGUE (POLUFINALE): Eintracht - West Ham 1:0 / 05.05.2022.