Prva liga Srbije
19.11.2022. • 18:22

IMT JESENJI PRVAK: "Traktoristi" ubedljivi protiv Grafičara

Sada je razlika između prvog i drugog tima na tabeli šest poena

Derbi Mozzart Bet Prve lige Srbije između IMT-a i Grafičara pripao je domaćinu. "Traktoristi" su na stadionu Bežanije bili ubedljivi sa 3:0 (2:0) i tako učvrstili prvu poziciju pred pauzu. Ipak, treba pomenuti i činjenicu da su "Grafosi" bili znatno oslabljeni, s obzirom na to da se nekoliko igrača odazvalo pozivu mlade reprezentacije.

Potpuno neprepoznatljivi bili su izabranici Marka Neđića koji tokom celog meča nisu stvorili ozbiljnu šansu, dok su fudbaleri IMT-a diktirali ritam i bili opasni kada god su hteli.

Igrač utakmice bio je Vladimir Radočaj, s obzirom na to da je kod sva tri pogotka bio u ulozi asistenta. Vodeći gol IMT je postigao u 24. minutu kada je Veljko Kijevčanin pogodio nakon povratnog pasa pomenutog Radočaja.

Samo 15 minuta kasnije desila se preslikana situacija kao kod prvog gola, samo što je ovog puta u ulozi strelca bio iskusni Alen Stevanović.

Konačan rezultat postavio je Nikola Kodžić u 74. minutu, kada je Radočaj poslao oštru loptu sa desnog boka, na koju su defanzivci gostiju loše reagovali i Kodžić nije imao težak zadatak da zatrese mrežu.

Sada sledi zimska pauza, nastavak nas očekuje u februaru.